28 Bal. | 20:00

LIVE SPACE Šiaurės ir Baltijos šalių erdvinio garso projektas

Vieta: Sodas 2123 (Vitebsko g. 21)

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centro kuruojamas „Live Space“ Šiaurės ir Baltijos šalių erdvinio garso projektas unikalus, nes bus pristatytas specialiai jam įrengtoje erdvėje – kultūros komplekse „Sodas 2123“, kur rygiečiai iš „Dirty Deal Audio“ suformuos erdvinio garso sferą. Joje skambės specialiai šiai progai atrinktos „Live Space“ dėstytojų kompozicijos ir anksčiau LMTA koordinuotuose tarptautiniuose seminaruose dalyvavusių studentų bei dėstytojų darbai.

Koncertui naudojamas visas debesis garsiakalbių, jų visuma sudarys kupolą, po kuriuo atsidūręs klausytojas patirs visuotinio panirimo į garsą efektą. Dešimties metrų skersmens ir beveik penkių metrų aukščio kupolas – ypatinga erdvė, tad ir garsiniai publikos pojūčiai bus neeiliniai.

Šiuo projektu siekiama pademonstruoti, kaip erdvinis garsas gali keisti muzikos priėmimą ir suvokimą, o Šiaurės ir Baltijos šalių kompozitoriai turės progą pristatyti novatoriškas savo idėjas bei sprendimus. Klausytojams šis vakaras – proga pasinerti į tokią garso terpę, kurioje tradiciniai garso suvokimo kriterijai nebegalioja. Čia bus galima bent trumpai išvysti tai, kas publikos laukia ateityje.

Programa:

Johan Almström (SE), Amalia Cecilia Garay Lukács (CL/HU/SE), Aino Latvala (FI), Aino Palosaari (FI)

Dėstytojai / Supervised by Esaias Jǎrnegard (SE), Dániel Péter Biró (The Grieg Academy - Department of Music, University of Bergen)

Mnemosinė Interaktyvi garso instaliacija, kviečianti klausytojus įsitraukti į kalbą kaip garsą ir garsą kaip prasmę. Mnemosinė - atminties ir atminimo deivė, kalbos ir žodžių išradėja.