27 Bal. | 18:00

LIVE SPACE #2 Baigiamieji tarptautinio kūrybinio seminaro koncertai

Vieta: Lukiškių kalėjimas 2.0 (Lukiškių skg. 6)

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos koordinuojamas projektas „Live Space“ – tai tarptautinis kūrybinis seminaras, kuriame, atsižvelgiant į besikeičiančios visuomenės poreikius, mokomi elektroninės ir elektroakustinės muzikos kūrėjai bei atlikėjai. Svarbiausias projekto tikslas – suteikti dalyviams teorinių ir praktinių žinių, kad jie gebėtų įvairių parametrų trimačio garso erdvėse kurti ir demonstruoti elektroakustinę muziką. Modeliuojant meninius projektus akcentuojamas darbas kartu su kitais kūrėjais, gilinamasi į vaidmenis, kurių imasi muzikantas prisidėdamas prie kultūros lauko ir visuomenės plėtros.

Struktūros požiūriu „Live Space“ – tai atvira erdvė, kurioje kartu dirba skirtingus meninės saviraiškos būdus pasirinkusios kūrybiškos asmenybės. Taip siekiama vienoje vietoje sutelkti elektroninės ir elektroakustinės muzikos kūrėjų sukauptas įvairaus pobūdžio žinias bei patirtį. Projekte dalyvaujančių aukštųjų mokyklų studentai Vilniuje praleidžia aštuonias dienas. Šis laikas išnaudojamas mokymuisi per praktiką, kūrybai ir jos pristatymui įvairiose patalpose, tad akustikos ir erdvės sąlygos kaskart vis kitokios. Tikimasi, kad studentai kurs drauge su kolegomis ir vėliau kartu pristatys kūrybos rezultatus.

Šiais metais „Live Space“ dalyvauja Danijos karališkoji muzikos akademija, Estijos muzikos ir teatro akademija, Helsinkio menų universiteto Sibelijaus akademija, Oulu taikomųjų mokslų universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Norvegijos muzikos akademija, Bergeno universiteto Griego muzikos akademija, Geteborgo universiteto Muzikos ir teatro akademija, Malmės muzikos akademija.

Balandžio 27 ir 28 dienomis „Live Space“ koncertuose bus pristatyti šio seminaro dienomis sukurti projektai. Pasirinktos penkios skirtingos erdvės, tad kiekvienas pasirodymas bus vis kitoks. O po koncertų su kolegomis, dėstytojais ir klausytojais bus proga viską aptarti.

Lumi Mannermaa (FI), Snorre Laugerud (NO), Liutauras Baltrūnas (LT), Sebastian Kuhz (NL/FI)

Supervised by Matthias Kronlachner (Syng), Jussi Tuohino (Oulu University of Applied Sciences)

LIVE SPACE kūrybinių dirbtuvių ir Jaunos Muzikos festivalio metu mūsų grupė - Lumi Mannermaa, Liutauras Baltrūnas, Snorre Laugerud, Basti Kuhz, Jussi Tuohino ir Matthias Kronlachner – pateko į kalėjimą. Mums buvo paskirta 5 dienų bausmė už viešą muzikos ir meno demonstravimą. Teisėjas bausmės vykdymą paskyrė Lukiškių kalėjime 2.0. Kai kurie iš mūsų rizikavo gyvybe ir į kamerą kontrabanda įsinešė įrašymo įrenginį. Laikas kalėjime buvo sunkus ir mes savo kailiu pajutome, koks gyvenimas turėjo būti XX a. pradžioje, kuomet kalėjimas buvo pastatytas. Pastato glūdumoje rinkome garso peizažus ir su jais sukūrėme kelionę laiku iki pat nenuspėjamos ateities. Atsisveikinkite su artimaisiais, išgirskite antrankių spragtelėjimą ir įženkite į kalėjimą pasiklausyti ambisoninio gyvosios elektroninės muzikos pasirodymo „After Bars Before“.