26 Bal. | 21:00

ne/matomi/barjerai

Vieta: Menų spaustuvė, Juodoji salė Šiltadaržio g. 6

Šiame kon certe mėginama gilintis į gyvenimo iššūkius, dar sykį pažvelgti į pačias sudėtingiausias situacijas ir atvaizduoti, kaip įveikiamos tiek matomos, tiek nematomos kliūtys. Atskleidžiamos bėdos, kurios dažnai nesusilaukia dėmesio, nors jų, atrodytų, neįmanoma ignoruoti. Projektas skatina žmonės atsiverti, įsitraukti į bendruomenės gyvenimą, pabrėžia sąmonės ir empatijos svarbą.

Visa tai ukrainiečių kompozitorius Mychailo Chedrykas mėgina atskleisti kūrinyje „Emocija Nr. 1“ penkioms violončelėms, elektronikai ir šviesai. Jo kompozicija gilinasi į emocinio suvokimo niuansus šiais itin sunkiais laikais. Labai įtempta muzikinė struktūra atspindi nenusakomas karo katastrofas patiriančių žmonių kolektyvinius jausmus.

Kita vertus, „Emocija Nr. 1“ pabrėžia holistinį pradą ir gerovę – tai svarbu visiems, nes šiais laikais didžiuliai stresai žmogų lydi nuolat, juolab kad sveikata reiškiasi ne tik fizinėje, bet ir psichinėje, socialinėje dimensijoje.

„Kodėl man?“
Lietuvių kompozitorė Rita Mačiliūnaitė kelia sunkų klausimą, kuris dažniausiai iškyla motinoms, sužinojusioms apie savo vaiko negalią. „Ne pasaulio pabaiga“, „jūs ne viena tokia“, „ilgainiui priprasite“, – dažniausiai išgirsta skausmo slegiamos mamos.

Tokių istorijų daugybė, tik niekas neskubės jų pasakoti. Pernelyg sunku. Pernelyg jautru. Pernelyg asmeniška. Klausimų daugybė. Pasidalyti su kitais ar užsisklęsti savyje? Kiek tikros pagalbos sulauksi? Ar reakcijos neapsiribos slegiančiu gailesčiu? Kovoti vienai ar pasitikėti sistema ir artimaisiais? Ar įmanoma ką nors pakeisti? Kaip toliau gyventi? Kaip padėti jam, kai niekas nebepadeda tau? Kaip prisitaikyti, kai nepavyksta susitaikyti?

Kūrinys paremtas tikromis istorijomis, pokalbiais ir patirtimis.

Dramaturgas ir teksto autorius – Aivaras Dočkus Motina – Dovilė Karaliūtė Gydytoja – Juliana Volodko